Jeśli pragniesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Typowe posiłki są bardzo obfite i nieraz zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie trochę, by odkryć, że są w samej rzeczy smaczne i godne kilku kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi towarami które jedzą na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbasa.

tradycyjna polska kuchnia Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, lecz kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w rozmaite rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z doskonałego chleba oraz smakowitych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest cały czas wzbogacane o nowatorskie smaki, nieraz nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w standardowej polskiej kuchni?

Restaurants in Main Market

W najwyższym stopniu tuzinkowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odnaleźć w istocie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem różnych, w pewnych sytuacjach egzotycznych dań.
•    Oprócz standardowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować także w wegetariańskich barach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, rozkoszna oraz nieraz straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością znaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw i perfekcyjne polskie napoje oraz cieszyć się tymi schematycznymi smakami na co dzień.